Kompanzasyon Sistemleri

1.KOMPANZASYON PANOSU İMALATI:

Kompanzasyon ürünleri, reaktif enerjinin (kVArh) yönetmelikte belirlenen oranlarından daha fazla tüketilmesini engellemek için tasarlanmıştır. Bu sayede; kullanıcıların reaktif bedel ödemeleri engellenmekte ve iletim/dağıtım hatlarındaki kayıplar azaltılarak enerji maliyetlerinin düşürülmesi sağlanmaktadır.

GÜÇLÜ Mühendislik kompanzasyon panoları imalatı, montajı, bakım ve onarımı yapmaktadır. O.G ve A.G kompanzasyon pano imalatı yanı sıra Tristörlü ve kapasitif yükler için SVC’li sistemlerde çözüm üretmektedir.

GÜÇLÜ MÜHENDSİLİK montaj ekibi ile kısa sürede işletmenizi sekteye uğratmadan yeni sistemi devreye almaktadır.

2.KOMPANZASYON PANOLARI REAKTİF DURUM İZLEME HİZMETİ:

Enerji yönetimi yazılımları sayesinde, cihazların ölçtükleri değerler okunarak enerji tüketimi ve kalitesi gerçek zamanlı olarak izlenebilmektedir. Böylece kapsamlı enerji takibi, veri depolama, depolanan verilerin analiz edilerek enerji tüketiminin optimum şekilde kontrol edilmesi, enerji maliyetlerinin iyileştirilmesi ve enerji sistemlerinin sürdürülebilir hedeflere ulaşması sağlanmaktadır.

Modemler ve Veri Toplayıcılar ise RS485 haberleşme protokolüne sahip reaktif güç kontrol röleleri, şebeke analizörleri, ölçüm cihazları ve koruma kontrol röleleri tarafından sağlanan parametre ve ölçüm değerlerinin Enerji Yönetimi yazılımlarına aktarılması amacıyla kullanılmaktadır.

Firmamız dağıtım şirketi tarafından reaktif ölçümü yapılan tüm işletmelerin ücretsiz keşif ile sektörüne en uygun şekilde reaktif durumlarını uzaktan takip ederek kompanzasyon sistemindeki sorunları vakit kaybetmeden tespit ederek anında müdahale eder ve işletmenin elektrik dağıtım şirketlerinden oluşabilecek reaktif cezaların önüne geçerek ekonomik kayıplara uğramasına engel olmaktayız. Bakım sözleşmesi yapılan tesislerde reaktif ceza bedeli gelmesi durumunda firmamız tarafından karşılanmaktadır.

3.KOMPANZASYON SİSTEMLERİ GÜÇ KALİTESİ ÖLÇÜMLERİ:BAŞLIK VE YİNE RESMİN ALTINDA BU YAZILAR OLACAK.

ENTES Çözüm Ortağı olan Firmamızda tasarladığımız sistemler Güç Kalitesi ve Enerji grubu ürünleri, elektriksel parametrelerin ölçülmesi için tasarlanmıştır. Cihazlardaki haberleşme özelliği sayesinde enerji ölçümleri tek bir izleme merkezinden takip edilebilmektedir. Elektrik dağıtım/iletim tesisleri, endüstriyel tesisler ve binalarda kullanılan şebeke analizörleri ile enerji kalitesi ve verimlilik analizleri yapılabilmektedir.” Bu sayede üretim kayıpları, cihazların zarar görmesi, enerji kesintisi gibi durumlarla karşılaşmadan önce arıza veya problemin kaynağını tespit edip müdahale ederek arz kayıplarına engel olmaktayız.

4.KOMPANZASYON ÜRÜNLERİ TEDARİKİ:

GÜÇLÜ MÜHENDİSLİK olarak ENTES Çözüm Ortaklığı ile Uygun fiyatlara Entes ailesine ait her türlü ürüne zaman kaybetmeden tedariğini sağlamaktayız.